Dlaczego "Magia gestów"?

Dlaczego "Magia gestów"?

Komunikacja niewerbalna jest obecnie tematem budzącym duże zainteresowanie wśród szkoleniowców. Niestety, w ślad za nim nie zawsze idzie gruntowna wiedza. Szkoleń w zakresie mowy ciała podejmują się trenerzy, często nie posiadający właściwych ku temu kompetencji. Skutkiem tego stanu rzeczy jest kształtowanie  „ludzi w maskach”, którzy interpretują pojedyncze gesty, a następnie dyskwalifikują swojego rozmówcę np. podejrzeniami o kłamstwo, ponieważ spojrzał w niewłaściwą stronę. A przecież można z komunikacji niewerbalnej czerpać mnóstwo korzyści.

Umiejętność odczytywania mowy ciała stała się wdzięcznym przedmiotem twórczości filmowej. Program drugi polskiej telewizji publicznej zaprezentował jakiś czas temu serial Magia kłamstwa, produkcję amerykańskiej sieci telewizyjnej FOX, należącej do News Corporation Ruperta Murdocha. – pisze prof. Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Ewa Stasiak – Jazukiewicz,  w recenzji mojej rozprawy doktorskiej  - Wyrosła z etnometodologii analiza konwersacyjna, umożliwiająca tak zrozumienie treści rozmowy, jak i określająca jej emocjonalny, społeczny i kulturowy kontekst, znalazła się w programach wielu różnorodnych kierunków studiów. Nic dziwnego, wzbogaca kompetencje językowe osób prowadzących rozmowy o cierpieniu, negocjatorów, konferencyjnych dyskutantów; przydatna jest w rozmowach formalnych, na przykład kwalifikacyjnych. Na doskonaleniu umiejętności wzmacniania lub osłabiania znaczenia wypowiadanych przez siebie słów, czy trafnego interpretowania języka ciała innych zależy biznesmenom, osobom publicznym, celebrytom. Wiedza specjalistów od mowy ciała znajduje coraz większe zastosowanie w marketingu politycznym.

Te kilka zdań  obrazuje, jak cennym narzędziem może się stać właściwie wykorzystywana komunikacja niewerbalna. Niewątpliwie stały się one inspiracją do powstania tej strony, przewrotnie nazwanej „Magia gestów”. Nie chodzi tu absolutnie o uprawianie jakichkolwiek czarów, które sprawią, że nasze nastawienie zmieni się z dnia na dzień. Aby odpowiednio posługiwać się tą wiedzą i umiejętnie ją wykorzystywać, potrzebnych jest wiele czynników. Myślę, że "magia" zaczyna się właśnie tam, gdzie ujawnia się moja rola – wskazanie odpowiedniej drogi, dzięki której będziemy mogli z każdej, nawet „ślepej uliczki” trafić do celu.

Zaprezentowana oferta znakomicie odpowiada na zapotrzebowanie wykorzystania umiejętności z zakresu komunikacji niewerbalnej zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Ma na celu pomaganie wszystkim tym, którzy zdają sobie sprawę, że potrzebują wsparcia, by lepiej się prezentować i pracować nad swoimi relacjami z innymi.

MONIKA MAJ – OSYTEK
DR NAUK HUMANISTYCZNYCH W ZAKRESIE NAUK O POLITYCE,
EKSPERT DS. KOMUNIKACJI NIEWERBALNEJ,
TRENER UMIEJĘTNOŚCI POZNAWCZYCH, PSYCHOPEDAGOG

 

+48 663 89 88 87 biuro@magiagestow.pl